21 Mayıs 2019 Salı

UNUTMAYIN BAŞKA ADANASPOR YOK!!

Necati Katıçelik

Necati Katıçelik

E-Posta :

Şimdi gelin hep beraber, kendimizi aşağıdaki tanımın içerisine başrol oyuncusu olarak yerleştirelim ve düşünelim;

PTT.1 Ligde bir takımı tek başına sırtlayacaksınız, Bu takımı yaşatmak için, işçisinden malzemecisine, futbolcusundan masörüne, doktorundan teknik direktörüne, kondisyonerinden menejerine bir dolu insanın maliyetini üstleneceksiniz tek başına bu takımın yaşaması için uğraş vereceksiniz, üstelik bu uğraşı verirken de eşinizden, işinizden evlatlarınızdan kısaca özel yaşamınızdan da fedakârlık yapacaksınız.

Üstelik siz bu işe soyunduğunuz da size belediye başkanları, bütçenin yarısını ben karşılayacağım sen yeterki Adanasporu yaşat meydanlar da seni omuzlarımda taşıyacağım derken, verdiği hiçbir sözü tutmayacak, yalnızlaştırılacaksın. Sen pes etmedikçe direnip savaştıkça, bir bir önüne engeller çıkartılacak verilen sözler tutulmayacak, bırakın verilen sözleri, bu şehirde yaşayan halkın yani senin taraftarının da gelirlerinden oluşan spor fonundan bile pay verilmeyecek, bu pay şehrin diğer takımına peş keş çekilecek.

İsterseniz biraz daha empati kurmaya devam edelim;

Tüm bu çabaları verirken kurduğunuz takım; 
Şampiyon olan Çaykur Rizesporu’da 2-0 yenen takım olan Ankaragücüne yenildiği için siz iddia oynamakla yani maç satmakla itham edileceksiniz.

Sadece sizin kurduğunuz bu takımın maçından bir hafta önce Adsyide 3-1 yenen, küme düşmeme mücadelesinin içindeki Kartalspora yenildiğiniz için küfürlere, hakeretlere maruz kalacaksınız sadece size değil, evlatlarınıza da bu iğrenç tutum sergilenecek. 

Bir yandan iş adamı olduğunuz için kendi işinizle de uğraşacak, bir yandan da canla başla bu mücadeleyi tek başınıza kovalayacaksınız bu arada da bazı taraftarınızın hakaretlerine, sosyal medya yoluyla küfürlerine maruz kalacaksınız.

Durun daha bitirmeyelim empati kurmayı ve son haftaya gelelim ve düşünmeye devam edelim;

Bu mücadelenin artık meyvesini toplamak istediğiniz, en azından hedefiniz olan süper lig için son yol olan Play-off a kalabilmek adına evinizde oynadığınız ve kazanmak zorunda olduğunuz bir Manisaspor maçına çıkıyor kurmuş olduğunuz takım.
Teknik direktörünüz, futbolcularınızın bu maçın öneminin bilinciyle, size prim konusunda ekstra taleplerle gelmesine bile aldırmadan, hiç düşünmeden tamam deseniz de bu isteklere, olmayınca olmayacak, 89.dakikada kolay olanı değil zor olanı yapan ve Adanasporu kafasında bitirmiş Mbillanın kaçırdığı o pozisyonun hemen ardından gelen gol ile maç noktalanacak. 

Bu yaşadığınız travma yetmez gibi, O Maça kadar tüm desteğini esirgemeyen takımının armasının başkanının peşinde olan taraftarınız da protestolara başlayacak ve koltuk kırma yarışına başlayarak hemen orada sizi vatan haini ilan edecek.

Şimdi soruyorum sizlere siz tüm bu yazılanları yaşasaydınız ne yapardınız?
Verilen sağduyulu cevapları duyar gibiyim…
Tecrübe yenilen kazıkların bileşkesidir diye boşuna denmemiştir. Geçmişten ders çıkartarak yeni sezona daha bilinçli, daha hazırlıklı girelim.

Öyleyse, hep beraber, hem Adanaspor’umuza hem Başkanımıza sahip çıkalım.

UNUTMAYIN BAŞKA ADANASPOR YOK.

Necati KATIÇELİK


15 Ağustos 2013 Perşembe 09:57
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.