20 Mayıs 2019 Pazartesi

İLK HEDEF; ÖNCE SON ‘’K’’ KARŞIYAKA..

Necati Katıçelik

Necati Katıçelik

E-Posta :

Adanaspor’umuzun Kartal ile oynadığı maç, bizlere bir kez daha bu ligde kolay rakip olmadığını gösterdi.

Kartal karşısındaki performansımız, aynı sahnede birbirinden çok farklı yazılmış iki oyun gibi sahnelenmiş olarak karşımıza çıktı.

İlk yarı rakibine oynama izni vermeyen, orta saha hâkimiyetini ele geçiren, oynatmadan oynayan ve sürekli rakip alanda pozisyon bulmaya çalışan, kısaca futbolun gerektirdiği birçok şeyi doğru şekliyle yerine getiren bir Adanaspor vardı sahada.

Mbilla’nın liderliğinde, Mbilla ve takım arkadaşlarından oluşan Adanaspor’umuzun ilk yarıda ki performansı nasıl övgüyü hak ediyorsa, ikinci yarıdaki performansı da bir o kadar eleştiriyi hak ediyor.
Turuncu-Beyazlı takımızın ilk yarı sonunda yakalamış olduğu iki farklı skor avantajı ve rakibimizin 10 kişi kalmasının futbolcularımızın kafalarında maçı bitirmeleri ve oluşan rehavet duygusu, ikinci yarıda sıkıntı anlar yaşanmasına sebep oldu.

10 kişi kalmasına rağmen, rakibimizin golü bulması, orta saha hâkimiyetimizin kaybolması, Fiziksel olarak oyundan düşmemiz, ilk yarıya oranla daha ender bulduğumuz pozisyonların cömertçe harcanması ve direklerin 3. gole izin vermemesi maçın sıkıntılı sürmesine sebep olan unsurlardı.
Teknik ekibin oyuna müdahalesi, Chizibor-B.Kocabey değişikliği ile tek forvete dönerek, orta alanı hareketlendirme çabası bir nebzede olsa oyunu dengelese de, rehavetin de etkisiyle oyundan düşmemiz, sadece savunmayı düşünerek paniklememiz ilerleyen haftalar da aynı hataları yapmamak adına çözüm bekleyen bir konudur.

İlk devre adına kalan maçlarımız, dört maçlık K periyodu olan, 4. ve son K olan Karşıya ile içerde ve deplasmanda Manisa maçlarımız şimdi daha bir önem kazanmıştır.

Levent ERİŞ hocamızın dediği gibi, yaşanılan krizleri, camia olarak atlatan Adanaspor’umuz, Çaykur Rizespor gibi bize göre çok daha fazla ekonomik şartlara sahip takımların krize girmesi ve teknik direktör değişikliğine giderek bu krizi atlatmaya çalışmasını fırsat bilerek, kalan iki haftada zirveye sahip olarak, avantajlı olarak 2.devreye başlamalıdır.

Artık kolay maç olmadığının bilinciyle, yapılan hatalardan çıkartılan derslerle, ilk hedef önce son K olan Karşıya maçımızı galibiyet ile kapamaktır.

Karşıyaka maçımızda, camiamızın tamamına büyük görevler düşmektedir.

Bu görevlerden, biz taraftara düşen görev, birlik ve beraberliğe devam ederek, Cumartesi 5 Ocağı, iğne atsan yere düşmez tabiriyle doldurmak ve sesimiz kısılana kadar, 90.dakika takımı desteklemektir.

Necati Katıçelik


10 Aralık 2012 Pazartesi 11:42
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.