20 Mayıs 2019 Pazartesi

HALA NEDEN Mİ ADANASPOR ?

Necati Katıçelik

Necati Katıçelik

E-Posta :

Ülkücüsü, Sağcısı, Solcusu, Ateisti, Dindarı uğrunda omuz omuza olabiliyor diye!
Öğrencisi, Sokak serserisi, Aile Babası, Şirket yöneticisi birbirlerine sarılarak seviniyor diye!
Altmış yaşındaki dedeler gol sonrası sevinirken hoplayıp zıplayarak çocuklaşabiliyor diye!
En koyu Ateiste, YA ALLAH BİSMİLLAH, YA ALLAH BİSMİLLAH ADANASPOR diye bağırttırabiliyor diye!

Hala neden mi Adanaspor?

Yaşanan onca sıkıntı sonrası, Adanaspor deplasmanlara gidemez iken, bırakın deplasmana gidebilmeyi, futbolcuları birer ikişer takımdan giderken, yaşanan ekonomik sıkıntılar neticesinde Sahaya çıkamayıp, hükmen mağlup sayılırken, asansör misali küme düşürülürken, daha acısı kapısına kilit vurulup kapanırken dahi bu taraftar seni yüreğinden söküp atamıyor diye, terk edemiyor diye!

Hala neden mi Adanaspor?

7 TEMMUZ 2005 den sonra Adanaspor’lu doğan çocuk kalmayacak diye sevinenlere inat, haftaya maçımız var diye şarkılar bile yazılıyor diye!

7 TEMMUZ 2005 den çok sonra 27 MAYIS 2012 de tam da benim doğum günümde Ankara’da 15-20 BİN taraftarla Ankaraya çıkartma yapabiliyoruz diye!

Hala neden mi Adanaspor?

O gün 94. dakikada attığımız gol sonrası, ben yerlerde sevinçden hüngür hüngür ağlayarak debelenirken, maç boyunca ettiğim duaları gören arkamdaki hiç tanımadığım 65-70 yaşlarındaki amcanın bu takım için, elimi öpmeye kalkışması için!


Hala neden mi Adanaspor?

Siyasetin kirli oyuncağı olmuş günümüz futbolunda, bu kadar da olmaz diye, televizyon programlarında hakkının yenildiği, TFF ye oy vermediği için bu tür oyunlarla önünün kesildiği dile getirilebildiği için!

Hala neden mi Adanaspor?

Şehrin Mülki Amirlerinin, ileri gelenlerinin, tüm ötekileştirme çabalarına, üvey evlat muamelelerine karşın, dimdik ayakta durabildiği için.

Varsın bu sene de çıkamayalım süper liğe, 5 senedir bu ligdeymişiz(!) Varsın bir 5 sene daha bu ligde mücadele edelim şerefimizle onurumuzla, sesim çıkarsa ne olayım.

Biz kapandığında yüreklerimizde ki acıyla, mahalle maçlarında oyna, kaldırımda izlemeye razıyız derken, bunu bize söyleten o yüreğimizdeki SEVDAN asla bitmeyecek ADANASPORUM!

İşte bu saymakla bitmeyecek, daha yüzlerce yazılabilecek sebepler için HALA ADANASPOR! İNADINA ADANASPOR!


15 Nisan 2013 Pazartesi 12:50
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.