21 Mayıs 2019 Salı

Başkan İle Sohbetten Yansımalar...

Necati Katıçelik

Necati Katıçelik

E-Posta :

Nadir YILMAZ, Vedat DOLMUŞ, Gökhan ÖZDOĞRU, Erhan ÇELİK, Ayhan ÇEKMEZ ve Eren EVYAPAN ile birlikte dün Osman Yereşen Tesislerinde, saat 18:00 civarında Sevgili Başkanımız Sayın Bayram AKGÜL ile  sohbetten yansımalar..


Başkanımız Bayram AKGÜL ün 11.07.2013 Tarihinde Tiago transferi sonrası gündeme bomba gibi düşen çok önemli açıklamalarının da nedenleri sebep ve sonuçlarıyla görüşüldüğü geniş ve farklı konuların yer bulduğu bir sohbet gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen uzun soluklu sohbette sevgili başkanımız Sayın Bayram AKGÜL rahatsızlık duyduğu ve kabullenemediği konuları ve Derbi dahil maçlara neden gelmeme kararı aldığını tüm samimiyetiyle aktardığı sohbetten satır başları aşağıda yer almaktadır;

---Sevgili Başkanım, Siz bu camianın liderisiniz, biliyoruz ki beş sezondur Süper Lige çok yaklaşma ancak çıkamama durumunda kalmamız herkes den çok en başta sizi üzmektedir. 
Ancak, üzüntün sizde yılgınlık değil motivasyon yarattığını, ama daha genç bir kadro ile daha başarılı bir Adanaspor yaratma kararlılığınızın en üst seviyede olduğunu,
bir kaç art niyetli kişinin yönlendirmesi ile tribünlerde istenmeyen davranışlar sergilendiğini, kulübümüz her manada zarara uğratılmışsa da sağ duyulu, gerçek Adanaspor’luların bu tarz kişilere prim vermeden desteğini devam ettireceğinden şüpheniz olmadığını ifade etmiştiniz, oysa şimdi taraftara kırgınlığınız nedeniyle maçlara gelmeme kararı almanız doğrumu? Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Bayram AKGÜL: 
• Benim bu takımı hangi şartlarda nereden alıp nereye getirdiğim bellidir. Ben var olan süper ligde oynayan bir takım almadım. Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bir takıma sahip çıktım ve çıkmaya da devam ediyorum. Ben devletin ve belediyenin imkanlarını kullanarak bu takımı ayakta tutmaya yaşatmaya çalışmıyorum.

• Ben bu takımı alırken bana Seyhan Belediye Başkanı Sayın Azim ÖZTÜRK’ün söyledikleri arşivlerde duruyordur sanırım herkes hatırlar. Seyhan Belediye Başkanı Sayın Azim ÖZTÜRK bana bu takımı al yaşat bütçenin yarısı benden diyordu. Seni meydanlarda omuzlarımda taşırım diyordu. Nerede bana vaat edilenler? Bu güne kadar kim ne yaptı? Taraftarımız bunları unutur görmez yada sessiz kalır ama ne hikmetse şampiyon olunamadı diye bana yapmadığını bırakmaz, koltuk kırar hakaret, küfür eder.

• Dediğim gibi, Ben devletin ve belediyenin imkânlarını kullanarak bu takımı ayakta tutmaya yaşatmaya çalışmıyorum. Adanaspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda, üstelik tek başıma verdiğim bu mücadelede Adanaspor’umuzun haklarını ve menfaatlerini savunurken, desteklenmem söyle dursun eleştirilmem, hakarete uğramam, beni bırakın sosyal medya kullanılarak özelime, aileme çocuklarıma yapılan çirkin hakaret ve küfür içeren yorumlar yoluyla yapılan saldırılar maçlara gelmeme kararıma sebep olmuştur.

• Kasımpaşa Finalinde malum kırmızı kart olayı yaşandığı andan itibaren bu duruma üzülen oğlum uzatma dâhil maç bitimine kadar geçen sürede arkamda hiç durmadan maç boyunca ağlamıştır. Ben o maçtan hemen sonra ayağa kalkıp benden bu kadar buraya kadar demişimdir. Ama eşim ve çocuklarım bana hayır sen bu takımı Şampiyon yapmadan bırakamazsın demiştir. Aynı oğlum son yaşananlardan sonra bana Baba yeter bırak artık demeye başlamıştır. Gerçekten artık yorulduğumu ve yıprandığımı düşünmeye başladım.

• Biz İl Müdürünü karşımıza neden aldık? Neden Bazı kesimlerle ters düştük, Adanaspor Menfaatleri için değil mi? Nerede bu taraftar? Bu taraftar neden bunlara sessiz kalmayı yeğlerken Adanaspor’a sahip çıkan ve omuzlayan bu uğurda 7 yıldır işimi gücümü ailemi çocuklarımı ihmal etmeme rağmen bana tepki koymaktadır, hakaret etmektedir?

• Seçim öncesi milletvekillerinin ve siyasetin seçim yatırımı olarak kendi şehrin takımlarına bu sezon ayrıca verdiği inanılmaz destek nedeniyle Ş.Urfa-ads-Ankaraspor-İ.B.B v.s...takımların çok yüksek tekliflerle futbolcu transferleri ile benim baş edebilmem mümkün değil. Biz bu sene takımda kalan tecrübeli ağabeylere, genç takviyelerle yolumuza devam edeceğiz ama unutulmasın ki biz 64 puanla ve averajla süper lig trenini son anda kaçırdığımız senede isimsiz kimsenin tanımadığı genç transferlerle yola çıkmıştık. 

• Hiçbir bağlantımız olmayan Adanaspor Store nin, bizden bağımsız kar amaçlı forma yaptırıp satışa sunmasının bile, o formaların dizaynının beğenilmemesi nedeniyle sorumlusu olarak itham edilmemiz, hiç alakamız olmadığı halde sadece bu konudan dolayı bile hakarete uğramamız söz konusudur. Bizim Formalarımız bellidir ve bu sene de bir değişikliğe gidilmemiştir. Lotto firmasının ürettiği artık klasikleşmiş formalardır.

---Sevgili Başkanım, Güney Kale Arkası için yeni sezonda kombine talebi ve beklentisi söz konusudur. Uni-Turbeyler ve liseli öğrenci kardeşlerimizin özellikle bu konuda büyük bir beklenti içinde olduklarını biliyoruz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bayram AKGÜL;
• Sevgili arkadaşlar, sizleri ve o kardeşlerimi tenzih ediyorum ama neden öyle bir şey yapayım? Anama aileme sövsünler, koltukları kırmaya devam etsinler diye mi?
• Bakın Arkadaşlar, benim bana, beni bırakın oğluma sosyal medya yoluyla hakaret, küfür ve tehditler yağmaktadır. Oğluma sosyal medya yoluyla hakaret içeren sözlerle birlikte, söyle babana olumsuz her maç sonrası o koltuklar kırılacaktır ve küfür edilecektir diye mesajlar yazılmaktadır. Şimdi sorarım size böyle bir durumda bunlar bana küfür etsin koltuk kırsın diye mi Güney kale arkasına kombine çıkartayım? Ben tam tersi maç biletlerine zam yapmayı düşünüyorum. Ama yinede bu konuyu tekrar düşüneceğimi belirtmek istiyorum. Vermek istediğiniz mesajı ve mesajları dikkate alacağım ve bu konu ve konuları düşüneceğim.


---Sevgili Başkanım, sizde biliyorsunuz ki, Tolgahan’ın kalede olması durumunda, isterse ilk 10 hafta inanılmaz derecede performans sergileyerek müthiş kurtarışlarla maça damgasını vursun, maçı kurtarsın 11. hafta normal bir gol yemesi durumunda dahi tepki çekeceği, küfür ve hakaret edileceği ve protestolara maruz kalacağı aşikâr.
Bu durumda, Adanaspor, siz, taraftar ve Tolgahan’ın kendisi üzülecek yada zarar görecektir.
Tolgahanın yanına alınacak iyi bir kalecinin hem rekabet sağlayacağı, hem taraftar olarak beklentilerin karşılanacağı hemde daha olumlu sonular doğuracağı bir gerçektir.
Sevgili Başkanım, kadroya müdahale olarak algılamazsanız, kaleci konusunda, Tolgahan’ın yanına rekabet sağlayacak bir kaleci transferi istendiğini, genel anlamda bir taraftar beklentisi, temenni ve dilek olarak camianın çok büyük bir çoğunluğunun isteğini ileterek bu konudaki düşüncenizi öğrenmek istiyoruz. 


Bayram AKGÜL;
• Hocamızla biz toplantı yaptığımızda bende bu durumu hocamıza ilettim. Hocamıza mevcut takım kadrosunu gidecekleri ve kalacakları bildirdiğimde Tolgahan gidecekler listesindeydi.

• Hocamız Tolgahan’ın kalması konusunda ısrarcı olmuş ve Tolgahan’ın kalmasını istiyorum demiştir. -Hocam sorun yaşarız, birlik ve beraberlik adına, sorun yaşamamak adına, taraftarın tepkisini çekmemek adına, Adanaspor’un ve hatta Tolgahan’ın kendisinin üzülmemesi adına Tolgahan’ın gitmesinde fayda vardır dedim. Hocamız ben gelecek tepkileri gögüslemeye razıyım, Tolgahan’ın kalmasını istiyorum demiştir. 


• Tolgahana talip vardı medyadan okumuşsunuzdur. Tolgahanı ben Karşıyaka’ya satacaktım. Tolgahan ben Adanaspor’luyum Adanasporda oynamak istiyorum diyerek 450.000Tl teklif edilmesine karşılık 300.000TL ye Adanaspor’umuz da oynamaya razı olmuştur.
• Mevcut durumda, Hocamızın alternatif bir kaleci transferi talebi olmamıştır. O yüzden düşünülmemektedir. Kartepe kampına mevcut bildiğiniz açıklanan transfer takviyeleri dâhil olmak üzere gidilecek ve kampa girilecektir. Kamp programımızda da var olan hazırlık maçları sonrası Hocamızın talebi olursa değerlendirilecektir.

---Sevgili Başkanım,Taraftarın her sezon başlangıcında olduğu gibi bu sezon içinde bir Açılış beklentisi söz konusu. Bir Hazırlık maçı ile süslenmiş, özellikle Malatyaspor tercih edilmektedir ki böyle bir açılışın birlik beraberlik için faydalı olacağı belliyken siz bu konuda ne düşünürsünüz?

Bayram AKGÜL;
Arkadaşlar, arada bayramın olması, bir hafta sonra liglerin başlayacak olması gibi sebepler nedeniyle çok zor. Kaldı ki Malatyaspor diyorsunuz onların ayrı ligde olması sezon planlamalarının farklı olması daha da zorlaştırır işi. Sezonlarının daha geç başlaması nedeniyle imkânsız gibi bir şey, kaldı ki sezona bir hafta kala alt lig takımın oyuncusunun hazırlık maçı da olsa kendisini gösterme çabası içinde olacak olması gibi durumlar nedeniyle sert kıran kırana geçecek bir hazırlık maçının Allah korusun sakatlığa sebebiyet vermesi gibi durumlarda caba sı. Bu nedenle böyle bir talebin gerçekleşmesi çok zor gözükmektedir.
Necati KATIÇELİK


20 Temmuz 2013 Cumartesi 12:44
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.