21 Mayıs 2019 Salı

ADANA DERBİSİNİN ARDINDAN

Necati Katıçelik

Necati Katıçelik

E-Posta :

Atağımızda Demirspor savunma oyuncusu Murat, Metin’i düşürdü. Serbest atışımızı kullanan Talhanın gönderdiği top, yan direğin içine çarpıp geri döndüğü an, maçın dönüm noktası gibiydi.
10. dakikada kalecimiz Zülküf’ün eliyle topu oyuna sokması Araya giren Yusuf’un, topu kontrol etmesi, Bekletmeden Erçağ’ın önüne göndermesi. Bu oyuncunun da yaklaşık 25 metreden kaleye füze gibi bir top göndermesi, Zülküf ‘ün ileride olması, topu içeriye alması, tüm bunlar adımıza rezaletin habercisi gibiydi.
13. Dakikada yine Zülküf’ün kısa ve sert degajını Merthan’ın kontrol edememesi, Junıor’un topu kapması, Bu oyuncu meşin yuvarlakla birlikte ceza alanı önüne gelmesi ve Kalecimiz Zülküf’ün solundan ağlara göndermesi rezaletin boyutlarını gözler önüne sermeye devam ediyordu.
34.
Dakikada Junıor’un orta sahadan topu kapması, Erçağ’ı topla buluşturması, Bu oyuncunun topu ceza alanına kesmesi, Kalecimizden önce araya giren Junıor’un topa dokunarak topu filelere göndermesi daha 34.dakikada skoru 3-0 a getiriyordu.
40. Dakikada Demirspor defansından Burak’ın Özgür’e aktardığı top sonrası Özgür’ün topu yolgeçen hanına dönen sol kanadımızın arkasına bırakması, Kaleci Zülküf ‘ün ön direk hizasında kalması, İkinci direk alanında ve ofsayt pozisyonunda olan Gökhan Kaba’nın kafayı vurması her şeyin sonuydu.
52. Dakikada üst üste kullandığımız köşe atışları sonucu Demirspor kale önünün karışması. Ayaklar altında gezen topu Mbilla’nın Talha’nın önüne bırakması ve Talha’nın yere parelel vuruşunda topun filelerle kucaklaşması, maçın henüz 52. dakikada 4-1 e gelmesi bizlere acaba dedirtti.
62 Dakikada Adana Demirspor köşe atışı kazandı. Erçağ’ın ceza alanı içine yaptığı ortaya Lawal’ın sert bir kafa vuruşunun, üst direkten görü dönmesinin hemen ardından,63. Dakikada Adanaspor’umuzun gelişen atağında topla buluşan Cemin, ceza alanı içine yaptığı ortada oluşan karombolde Ayhan Tuna Üzümcünün yerden bir vuruşla Şener’i avlaması bizleri umutlandırsa da, bu dakikadan sonra kayda değer atağımızın dahi olmaması gerçekten ilginçti.
64 Dakikada Ceza alanı önünde kaptığı topla hareketlenen Junıor’un, bekletmeden vurduğu topun yan direği yalayarak auta çıkması.
82. Dakikada Erçağ’ın sağ taraftan ceza alanı içine ortalaması, Emre Hasan’ın topu Gökhan Kaba’nın önüne bırakması Gökhan Kaba’nın topun altına vurunca Adana Demirspor’u 5’inci golden etmesi.
90+ 1 Dakikada Adana Demirspor gelişen atağında topla buluşan Junıor’un topu Gökhan Kaba’ya çıkarması, bu oyuncunun da müsait durumdaki Erçağ’a pasını vermesi, Erçağ’ın ise kötü bir vuruş yaparak takımını beşinci golden etmesi rezaletin boyutlarının büyümemesi adına şansımızdı.
Kıssadan hisse, maalesef, Adana Demirspor’u önemsemeyerek, bu Derbi maçımıza iyi hazırlanmadığımız çok açık olarak anlaşılmıştır. Nasıl olsa yeneriz mantığı ile oynayan, rakibini küçük gören, maça iyi hazırlanıp motive olmayan takımlara Futbol denen oyun her zaman ders vermiştir ki bu maçta da aynı perde sahnelenmiştir.


08 Ekim 2012 Pazartesi 11:20
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.