19 Şubat 2019 Salı

Onur Mücadelesinin Kazananı Adanaspor

Editör'den

Editör'den

E-Posta :

 Pazar günü5 Ocak stadında oynanan derbi maçını Adanaspor kazandı.

Maç öncesi konuştuğumuz çoğu Adanaspor taraftarı bu maçı rahat bir şekilde kazanacağımıza inanıyorlardı. Sonuçta da yanılmadılar.

Bayram Akgül'ün Adanaspor'u sahiplenmesinden bu yana aslında bir onur mücadelesi veriyor Adanaspor ve Taraftarları. Bir yanda şehrin tüm imkanlarını kullanan bir takım ve diğer tarafta arkasında taraftardan başka desteği olmayan Bayram Akgül'ün Adanasporu. Şehrin diğer takımı maddi açıdan o kadar bol keseden atarak transfer harcaması yaptı ki ,bu sezon nerdeyse 30 futbolcu aldılar gönderdiler.

Belediyenin maddi olanaklarından da yararlanan yerel medya, bu rantın devamı için Adanaspor'u değil hep şehrin diğer takımını destekledi., Belediye başkanı Hüseyin Sözlü işi o kadar abarttı ki ' Bu sene Demirsporu şampiyon yapacağım, seneye de Adanaspor'u süper lige çıkarım' dedi. Bir zaman da 'versinler Adanasapor'u ASKİ'ye şampiyon yapayım' dedi.

Futbol, sahada ünlü ama içi boş isimlerin ve arkasındaki maddi desteğin değil ,ruhunu ortaya koyan futbolcu ve Teknik Heyetin işi. İşte Adanaspor'da olan da bu RUH.
Eyüp Arın ile başlayan ve Engin İpekoğlu ile de devam eden mücadelede ruhunu sahaya yansıtan Adanasporlu futbolcular , Adanaspor tarihinde ilk kez 14 maç arka arkaya yenilmedi ve bu dalda rekor kırdılar.


Sahada ruhlarını, yüreklerini koyan Futbolcular , onları buna hazırlayan Teknik heyet ve nerdeyse ömrünün son 10 senesini Adanaspor'a harcayan Başkan Bayram Akgül ve yönetimi dünkü maçın kazananı oldular.

Maç sonrasında yaşanılan coşku, Futbolcuların Teknik heyetin, Bayram Akgül ve oğullarının ve de Büyük Adanaspor Taraftarının, bu onur mücadelesinin kazanılmasının dışa vurulmasıydı.  
Bayram Akgül'ün bir yanına İbrahim Akgül'ü diğer yanına Furkan Akgül'ü alarak taraftara gitmesi karşısında duygulanmayan Adanasporlu yoktu herhalde.
Sonrasında da Bülent Uzel'in, Başkan Bayram Akgül'ü bir kucaklaması vardı ki anlatılmaz yaşanırdı.

Bu onur mücadelesini kazanan Adanasporlu Futbolcuları, Engin İpekoğlu ve diğer antrenörleri, Bayram Akgül ve tüm yönetimi ve de Büyük Adanaspor taraftarını kutlarım.

Yolun Sonu Şampiyonluk Olsun..21 Mart 2016 Pazartesi 13:16
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.