18 Şubat 2019 Pazartesi

Planlı 3 Sene Mi? Plansız 3 Sene Mi?

Editör'den

Editör'den

E-Posta :

Yoktan var olan Adanaspor, Bayram Akgül'ün takımı sahiplenmesi ile alt liglerde arka arkaya şampiyon olup, bir anda kendini o zamanki adı ile BankAsya 1. Liginde buldu.

Camia arka arkaya gelen şampiyonlukla 3 te 3 yapma hevesi ile, plan program yapmadan 'Süper Lig'i hedefleyerek başladığı serüveninde 2 kez Play Off mücadelesi 2 Kez de Süper Lig mücadelesi yaparken 1 kez de düşme korkusu yaşadı.

İstikrar adına son 3-4 yıldır neredyse aynı oyuncular ile oynayan Adanaspor, transfer dönemlerinde kah gençler,kah veteran futbolcular transfer etti.Teknik direktör olarak ilk yıllarda epey bir çalkantı yaşayan Adanaspor sonrasında Ekrem Al,Kemal Kılıç ve Levent Eriş ile belirli bir istikrar yaşadı.Fakat hiç bir hoca gençlerden bir yıldız yaratamadı.Okan Salmaz ile sanki bu hedef yakalanacak gibiydi, hatta Galatasaray'ın izlettiği de söylendi ama milli Takıma kadar yükselen genç oyuncu sonrasında hızlı bir düşüş ile kendini bir anda PTT 2.Ligde buldu.Şu an elde bir tek Cem var yıldız olabilecek, ama onun da çok çalışması gerek.

5 sene önce Adanaspor Bankasya'ya çıktığında 'Hedef Süper Lig mi Olmalı' diye formda bir konu başlığı açmıştım. Günlük başarılardan ziyade, yıllara  dayalı bir program çerçevesinde Süper Ligi hedeflememiz daha doğru diye düşünmüştüm.
Hala da öyle düşünüyorum.
Bunun içinde Adanaspor'un bünyesine uyum sağlayabilecek ve Turuncu Beyazlılarda bir sistem oturtabilecek bir Teknik Direktör ile yola çıkmak gerekirdi.
Böyle bir Teknik Direktör bulmak kolay mı zor mu bilemem.
Ama bol para harcamadan, üst düzey futbolcu almadan hemen başarı kazanmak imkansız.
5 yıldır test ettik ve olmadı.
Tekrar test etmek doğru mu yanlış mı, karar verecek olan Bayram Akgül.
Bizim de ona akıl verecek bir durumumuz yok, sadece durum tesbiti yaparız, bir iki öneride bulunuruz o kadar.
Teknik Direktör konusu açılmışken PTT 1. Ligde en başarılı Hoca bana göre Mustafa Reşit Akçay. Bünyeye katılırsa ve yeterli zaman tanınırsa başarı elde edecektir.

Bu sezon hedef öylesine keskin ve net 'İlk İkiden Süper Lig' olarak gösteridi ki, alınan her oyuncunun bu amaçla özenle seçildiği de bizzat Levent Eriş tarafından açıklanınca, Adanasporlular içinde Süper Ligden başka bir şey konuşulmaz oldu.
Gerçek ilk yarıdaki Demirspor maçında ortaya çıktığında camia büyük bir şoka girdi.Denizli maçında yaşananlar 4 senelik birikimin dışa vurumudur derken, arka arkaya alınan 4 galibiyet ile tekrar umutlar tavan yaptı.

Devre arasında gelen oyuncular isim olarak herkesin kabul edeceği tarzdaydı.Çokta çatlak ses çıkmadı onun için.Fakat istenen başarı beklenildiği gibi gelmedi.İç saha maçlarında alınan 3 puanlara karşı deplasmandan galibiyetler gelmeyince üstelikte Ankaragücü ve Bolu'ya da beklenmedik bir biçimde yenilince, Play off hedef oldu ve son maça kadar kovalandı.
Manisa maçı ya hep ya hiç maçı idi ve kaybettik.

Şimdi bu hatalardan ders alma zamanı.
Ya Planlı 3 yıl vre sonu Süper Lig diyeceğiz, ya da Palnsız 3 yıl diyip dalgalanmaya devam edeceğiz.

Karar Adanaspor Başkanı ve yönetiminde.


21 Mayıs 2013 Salı 18:43
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.