21 Mayıs 2019 Salı

‪#‎UmudunOrdusu için‬ Göztepe’den 1 puan iyidir.

Ahmet Gültekin

Ahmet Gültekin

E-Posta :

 Kadroları ilk okuduğumda sanırım Engin Hoca gözü karartmış lider olarak Adana’ya dönmek istiyor dedim ama maç başlayınca kazın ayağının öyle olmadığını çok kısa sürede fark ettik. Geçtiğimiz 3-4 haftada topu orta sahadan rakip kaleye taşıyan Sami’de geride  kalınca maç bizim için kısır döngülü bir yörüngeye oturdu.

İlk yarıda oyunu kabullenen taraf olduk ve uzun zamandır olmayan futbolun melekleri bizimle beraberlerdi. Serdar vuramadı,vuramadı,vurmadı . Yavaş yavaş kaçıranın moreli bozulurken bizde heyecanlanmaya başladık. Atamayana atarmıydık ; tam da istediğimiz gibi oynanmaya başladı oyun. Şimdilik beceremediğimiz set oyundan,çabuk çıkılan kontrası fazla oyuna dönüldü. 60. dakikadan  sonra  cılız birkaç ataktan faydalanamadık.

Orta sahadaki direncimiz Göztepe’den kötü değildi.  İleri uçta oynayanların daha iyi olmasını ümit etmek istiyorum.  2 yönlü ortasaha oyuncu sayımızın derhal artması gerekiyor. Sedef hiç sırıtmadı,Uche’nın zamana, N’duka’nın taraftara, Ergin ve Guaye’nin de daha fazla konsantrasyonun ve daha fazla isteğe ihtiyacı var.

Direk rakibin olan Göztepe, hatta oyuna girenin çıkandan daha iyi olan bir Göztepe takımdan deplasmandan 1 puan almak,onlara 3 puan vermekten çok iyi Adanaspor için. Mağlup olmuyoruz bu çok önemli  ve bu yılın şimdilik en fazla puan ortalamasına sahip olan Engin İpekoğlu (2.13) ile takımaına güvenimiz artıyor.  Salı günü kupa maçından sonra  5 Şubat’a kadar Adana’dayız. Zamana ihtiyaca olan takımlar için oldukça büyük şans,umarım bizim içinde yeni gelmiş ve gelecek olan orta sahalar için faydalı olacaktır.


25 Ocak 2016 Pazartesi 15:42
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.