20 Mayıs 2019 Pazartesi

Karşıyaka'yı Yendik, Sıra Samsun'da ...

Ahmet Gültekin

Ahmet Gültekin

E-Posta :

 Salı günü yapılan basın toplantısı sonrası Eyüp Hoca’nın beklenmeyen çıkışı hem kendine,hem takıma hem de tribünlere kazanma isteği aşılamış gibiydi.
Maça daha istekli başlayan taraf Adanaspor’du . Devrenin ortalarına doğru İzmir ekibi Karşıyaka maça ağırlığını koydu.

İlk yarının son düdüğü çaldığında devre golsüz sona ermiş her iki ekibinde net gol olabilecek pozisyonlarını, Adanaspor Mahmut ile KSK ise Gökhan’la harcadılar. İkinci yarıya rakibimiz daha istekli başladı. Hayrullah için sezonun en iyi maçı demek yanlış olmazdı. Karşıyaka’nın öne geçme hamlelerini bertaraf etti.

Eyüp Hoca’nın değişiklik dakikaları geldi.

Eğer eksik kalmamışsak ve sakatlık olmamışsa 65. Dakikada ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Aslında daha defansif bir değişiklik gibi görünse de Mahmut yerini galibiyetin güzel golünü atan Sami Can’a bırakması doğru hamle olarak Eyüp Hocanin hanesine yazıldı.
90 dakika bittiğinde galip gelen taraf olmak çok güzel oluyor. Pazartesi daha güzel bir gün oluyor.

İlk kez Mahmut ve Tevfik beraber oynadılar, yalnızca beraber oynadılar aslında, kafa olarak değil...
Ergin’i daha etkili hale getirmemiz lazım, çok şey istiyor gibi olabilirim ama yapayalnız bir Ergin içerde çok zor gol atar. Kendi evinde oynarken uzaktan şutlar ve duran toplar hariç ceza sahasında kalabalık olmalıyız 4-5 adamla nerdeyse hiç giremedik Cem’ın şut pozisyonu hariç.
Pazar değeri Adanaspor’dan daha fazla olan bir takıma karşı bu sezon ilk kez kazandık. Eyüp Hoca son zamanların aksine maçı sahasında kabul etmek yerine galibiyeti daha fazla isteyen taraftı.

Düşünmemiz gereken maçı hep kontrol altında tutup 65’den sonra oyunu çevirmek her zaman olmayabiliyor. Kırmızı kart görebilir yada defansif hatalarla mağlup duruma düşebiliriz.
Antrenörün takıma katkısı PTT liginde çoğu zaman %100 oluyor. Bu ligde iyi hoca takımını alıp götürüyor Samsun,Elazığ bunun en iyi örnekleri.

Evet Eyüp Hoca ile devam edecek gibi görünüyoruz. Benzeri hareketleri yapar mı tekrar bilemem ama yapması gereken takımını içerde oynadığımız maçlarda daha baskılı ve mutlak galip gelecek şekilde oynatmalı.
İlk 6’da olup, play off oynayacak isek içerdeki maçlardan daha çok puan almamızın gerekli olduğunu düşünüyorum.

Lider Samsun ile bu hafta oynayacağız..

3 haftadan sonra deplasmanda Elazığ’ı yendiler. Attıkları gollerin ortak özelliği, golü koklayan futbolcuları var ve hata yapan savunmaları cezalandırıyorlar.
İlk golü kalelerinde gördüklerinde maçtan 3 puan alamıyorlar.
Samsun ile oynadığımız son 8 Maçtan yalnızca 1 mağlubiyetimiz var. O da Veli’nin gereksiz kırmızı kart görmesi, kötü hakem ya da hakemlerden kaynaklanmıştı.
Puan ve puanlar ile döneceğimiz bir deplasmana gidiyoruz.
Konsantrasyonu yüksek tutar ve ciddi olmayı başarabilirsek kesinlikle yine puan ile döneceğimiz bir deplasman olacaktır.


02 Kasım 2015 Pazartesi 12:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.